Íme egy egyedi megközelítés a témához: „10 híresség, aki egy filmszerep miatt bocsánatot kért” 1. **Robert Downey Jr.** - A Marvel-univerzumban játszott szerepei miatt sokan elvárták tőle, hogy a valóságban is példamutatóan viselkedjen. Amikor a karakter

Mindenki követ el hibákat - az igazi keménylegény az, aki fel is vállalja őket. Ezt tette a következő 10 sztár, aki bocsánatot kért egy-egy gázabb szerepéért.
Nem sok felvétel maradt fenn Whoopi Goldberg hírhedt roastjáról, ahol akkori párja, Ted Danson, egy ízléstelen ötlettel rukkolt elő: a blackface-szel. Az emiatt használt smink komoly felháborodást váltott ki azok körében, akik látták az előadást. Danson, aki azóta már túl van a kapcsolatán, nyíltan beismerte, hogy hibázott, és rájött, hogy egy olyan, történelmileg érzékeny téma megközelítéséhez nem lett volna szabad hozzányúlnia.
Már többször is beszámoltunk arról a PORT-on, hogy George Clooney mennyire utálja az 1997-es Batman-filmet, amely a rajongók egyöntetű véleménye szerint a szuperhős legrosszabb filmes megjelenése. A rave-hangulatú, alig értelmezhető agyzsibbasztást a felesége és a gyereke előtt is szégyelli: több interjúban is mea culpázott a debil, unalmas, gáz alakítás miatt.
Jason Alexander komikus a Rocky és Bakacsin kalandjai miatt csupán annyira kért bocsánatot, mert a film végül katasztrofálisra sikeredett. Az ezredforduló tájékán több alkotó is kísérletezett az animáció és az élőszereplős akció ötvözésével, de ebben a nehezen emészthető, unalmas filmben mindez olcsónak és gagyinak hatott. Alexander pedig keserűen bánta, hogy a nevét adta egy ilyen audiovizuális katasztrófához.
A színész alig két évvel a premier után állt bele páros lábbal a nem túl népszerű Indy-filmbe: szerinte Spielberg is hibázott azzal, hogy túl rajzfilmes ötletekkel érkezett a folytatáshoz, viszont maga is bocsánatot kért, mivel úgy vélte, ő volt az, aki színészként sikertelenül próbálta eladni a látottakat. Elmondása szerint Harrison Fordnak szintén nem tetszett a film. Ford viszont "idiótának" nevezte Labeouf-t a lesajnáló nyilatkozat miatt.
Talán kevés olyan instant rosszul öregedő film létezik, mint a FIFA által szponzorált A közös szenvedély, amelyben Tim Roth alakítja Sepp Blatter idealizált verzióját. A filmben nagy korrupcióellenes harcosként bemutatott Blatterről a valóságban nem sokkal a bemutató után derült ki, hogy ő maga is korrupt. Roth pedig szabadkozhatott az amúgy sem túl jó, visszanézve pedig különösen szégyenteljes filmben nyújtott felszopó alakítása miatt.
Emma Stone egy részben hawaii-i őslakos karaktert játszott a 2015-ös Oscar-hajhász filmben, miközben ő maga fehér, mint a vajas kenyér. Ezt már a film premierje körül is sokan helytelenítették, később pedig még inkább a mélybe zuhant az Aloha renoméja. Évekkel később Stone számára is elérkezett az a pont, amikor úgy érezte, hogy bocsánatot kell kérnie a szerepéért.
Rooney Mara, hasonlóan a listánk más szereplőihez, egy fehérre mosott szerep kapcsán kért bocsánatot. A 2015-ös, mára szinte teljesen elfeledett "Pán" című filmben ő alakította Tiger Lily karakterét, akit a hagyományos ábrázolás szerint őslakosként ismerhetünk. Később már kifejezte, hogy sajnálja, hogy ezzel egy őslakos származású, alulreprezentált színész elől vette el a lehetőséget.
A transznemű és nembináris emberek képviselete Hollywoodban továbbra is meglehetősen korlátozott, ami miatt különösen érzékeny témának számít, ha egy transz karaktert nem transz színész alakít. Ezzel kapcsolatban az egyik legbotrányosabb példa a Zoolander folytatása, ahol a készítők úgy vélték, hogy elegendő, ha Benedict Cumberbatch-et drag öltözékbe bújtatják, és ezzel megoldják a problémát. A színész később kifejezte sajnálatát a szerep miatt, elmondva, hogy "többször is bocsánatot kellett kérnie" a nézőktől, akiknek a érzéseit megsértette a döntés.
A legendás Nina Simone életét feldolgozó film sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és sokak szerint tiszteletteljesen sem közelítette meg az énekesnő történetét. Zoe Saldana feketébbre festett arccal alakította Simone-t, ami mélyen megosztotta a közönséget és a kritikusokat egyaránt. Ez a megoldás erősen emlékeztetett a blackface gyakorlatára, amelyet a rasszizmus szimbólumaként elítélnek. Visszatekintve Saldana is belátta, hogy a film nem hozta a várt színvonalat. Bár az alakítása hitelesnek tűnt, az arcfestés döntése kétségtelenül tiszteletlen volt, és komoly vitákat generált a reprezentáció kérdéskörében.
Mahershala Ali annyira megbánta, hogy elvállalta Don Shirley szerepét az Oscar-díjas filmben, hogy felkereste a zenész családját, hogy személyesen kérjen tőlük bocsánatot. A család, amely a forgatás alatt egyáltalán nem kapott tájékoztatást, sértőnek találta, hogy a filmben torzították a férfi életét. A valóság az, hogy Don Shirley aktívan részt vett a fekete közösség ügyeiben, és a film állítása, miszerint elzárkózott volna a fekete zenészektől, teljesen félrevezető: valójában Martin Luther King oldalán is ott volt a közönség előtt. Ráadásul a filmben ábrázolt barátság Tony és Shirley között a valóságban inkább egy tiszteletteljes munkahelyi kapcsolat volt, semmint a közel álló barátok viszonya.