**5 Film, Amelyeket Sokak Utálnak, Pedig Érdemes Őket Megnézni** 1. **"Túl a barátságon" (The Love Guru)** Bár a kritikusok és a közönség is sokszor éles kritikákat fogalmaztak meg e filmről, a komédia sajátos humora és a nem mindennapi karakterek miat

Olyan filmeket mutatunk be, amelyek igen rossz értékelést kaptak, a kritikusok is lehúzták, de valójában nem olyan szörnyűek. Közben pedig eldöntheted, hogy egyetértesz-e a listával vagy sem.
Cameron Diaz és James Marsden főszereplésével érkezik Richard Kelly legújabb alkotása, aki nem más, mint a kultikus Donnie Darko rendezője. Bár A doboz nem váltott ki egyértelmű lelkesedést a kritikusok körében, és vegyes fogadtatásban részesült, valójában sokkal több rejlik benne, mint ahogy azt a vélemények sugallják. A film sok szempontból elgondolkodtató és érdekes, így érdemes lehet egy esélyt adni neki.
A történet középpontjában Arthur, az Amerikai Űrkutatási Hivatal tehetséges mérnöke áll, akinek felesége, Norma, egy szenvedélyes irodalomtanár. A hetvenes évek Amerikájában élnek, a középosztály mindennapi kihívásaival küzdve. Életük hirtelen fordulatot vesz, amikor váratlan munkahelyi problémák merülnek fel mindkettőjük életében, ami alapjaiban rengeti meg anyagi stabilitásukat. Egy reggel, ahogy belépnek otthonukba, egy különös doboz várja őket a küszöbön. Nem sokkal később egy titokzatos kézbesítő is megjelenik, és elmondja nekik, hogy a doboz tartalma radikálisan megváltoztathatja az életüket. A házaspárnak mindössze egy nap áll a rendelkezésére, hogy mérlegeljék a döntésüket: megnyomják-e a doboz gombját? A következmények drámaiak: ha igent mondanak, egy ismeretlen ember élete a tét, de cserébe egymillió dollárral gazdagodnak. A morális dilemmák és a feszültség fokozódik, miközben Arthur és Norma szembesül azzal, hogy a választásuk nem csupán a pénzről szól, hanem az emberi életről és a lelkiismeretükről is.
A közönség zöme úgy véli, hogy ebben a misztikus thrillerben nem érződik az az egyedi indie atmoszféra, amely Kelly korábbi munkáit mindig jellemezte. Mindazonáltal a cselekmény rendkívül izgalmas és provokatív, mélyebb gondolatokat ébresztve a nézőkben.
Láttad már ezt a különleges szuperhős-horror filmet? Valószínű, hogy nem mindenki van elragadtatva tőle, hiszen a premierje során a kritikusok nem kímélték a véleményüket. A filmet David Yarovesky dirigálta, míg a 2025-ös Superman alkotásának rendezője, James Gunn, produceri szerepet vállalt a projektben.
A filmben egy alternatív Superman-sztorit mesélnek el, ám a főszereplő nem hős, hanem gonosz. A történet középpontjában Brandon Breyer áll, egy földönkívüli csecsemő, akit egy gyermektelen házaspár fogad örökbe.
A film egy izgalmas dilemmát boncolgat a gonoszság természetéről: vajon belénk van kódolva, vagy a környezetünk formálja? A Brightburn főszereplője kapcsán a nézőknek nem nyújtanak kézzelfogható megoldást erre a kérdésre, így a morális határok és a jellemfejlődés rejtelmei továbbra is felfedezésre várnak.
A film középpontjában Elizabeth Banks, David Denman és Jackson A. Dunn állnak, akik kiemelkedő teljesítményükkel ragadják magukkal a nézőket.
A filmet Steve Barron rendezte, és a főszereplők között található Dan Aykroyd és Jane Curtin. Ez az amerikai sci-fi vígjáték valószínűleg ismerős számodra, hiszen sokszor műsorra tűzték a tévében, és valószínűleg te is belefutottál már.
A mese szerint két idegen lény érkezik a Földre, Beldar és Prymatt, akik a távoli Remulak bolygóról származnak. Küldetésük, hogy előkészítsék a Föld hódítását, de ahelyett, hogy ezt komolyan vennék, inkább a helyi életmódot próbálják elsajátítani New Jersey külvárosában. Furcsa beszédmódjuk, szokatlan viselkedésük és különleges megjelenésük ellenére senki sem gyanakszik arra, hogy földönkívüliek lennének; mindketten ugyanis szokatlanul nagy fejjel rendelkeznek. Ahogy telik az idő, a különös párosnak gyermeke is születik, ami felkelti a bevándorlási hivatal figyelmét, és újabb bonyodalmakat hoz az életükbe.
A projekt nem teljesített jól a jegypénztáraknál, valamint a kritikusok is lehúzták. Voltak, akik röviden-tömören annyit mondtak, hogy a Csúcsfejek "fásult, nyers és összességében fantáziátlan". A 2010-es évek óta azonban már jóval pozitívabb vélemények születtek róla.
Steven Brill filmjének elkészítése hatalmas anyagi befektetést igényelt, így érthető, hogy a projekt résztvevői mély csalódottsággal fogadták a végkimenetelt, amikor a film nem teljesítette az elvárásokat. A történet középpontjában olyan neves színészek állnak, mint Adam Sandler, Patricia Arquette és Harvey Keitel, akik mindannyian hozzájárultak a produkcióhoz.
Az egyszerű lelkű Nicky (Adam Sandler) a Sátán (Harvey Keitel) legfiatalabb utódja, aki a Pokol hagyományainak ellenére nem a hatalomvágy és a romlottság jelszavát hirdeti. Míg bátyjai, Adrian (Rhys Ifans) és Cassius (Tom Lister Jr.), a felnőtté válásuk során csak a Sátán örökségének megszerzésére törekednek, Nicky szívében aggodalom él apja sorsa iránt, és nem kívánja, hogy a faterja hamarosan búcsút intsen az életnek. Ám egy váratlan fordulat következtében elérkezik az a pillanat, amikor Nickynek meg kell mentenie a Földet. E közben váratlanul rátalál élete nagy szerelmére, és felfedezi saját gyökereit is, amelyek hosszú ideje nyugtalanították.
A filmet lehúzták a kritikusok, és mindössze 58 millió dolláros bevételt hozott. Sőt, az is előfordult, hogy a Sátánkát minden idők legrosszabb vígjátékának nevezték. A projekt rengeteg Arany Málna-jelölést kapott, de végül a nem túl elismerő díjakat a John Travola főszereplésével készült Háború a Földön című film nyerte el.
A Redditezők az utóbbi évek során közösen arra a következtetésre jutottak, hogy a Sátánka egyértelműen megérdemli a figyelmet, hiszen annyira furcsa és különc, hogy szinte már kötelező róla beszélni. Ráadásul többek között olyan vélemények is felmerültek, amelyek szerint a film annyira gyenge lett, hogy ez paradox módon még értékesebbé teszi. Érdemes megjegyezni, hogy a történetben egy naiv, de valahogy szerethető figura is feltűnik, aki különleges bájával képes elrabolni a nézők szívét.