A magyar kormány válaszában kifejezetten hangsúlyozta, hogy Pressman lépései inkább egyéni, jelentéktelen revansról szólnak.


A magyar kormány nevében a Miniszterelnöki Kabinetiroda és a Külgazdasági és Külügyminisztérium vezetője is azonnal reagált az Egyesült Államok távozó kormányának bejelentésére.

Ez a lépés a távozó, sikertelen és bukott amerikai nagykövet utolsó, pitiáner bosszúja. Január 20-a után az Amerikai Egyesült Államoknak új kormánya és új elnöke lesz. Hivatalba lépésük után megtesszük a szükséges jogi lépéseket - közölte lapunk kérdésére a Miniszterelnöki Kabinetiroda, miután a szervezetet vezető minisztert korrupciós listára helyezte az Egyesült Államok távozó kormánya.

A külgazdasági és külügyminiszter közösségi platformján reagált az amerikai szankciókra, melyek Rogán Antalt érintik. Bejegyzésében kifejtette, hogy "ez a bukott amerikai adminisztráció által Magyarországra delegált nagykövet személyes vendettája Rogán Antallal szemben, aki innen már sikertelenül és szégyenletesen távozott. Milyen üdvözítő, hogy néhány nap múlva olyan vezetők veszik át az Egyesült Államok irányítását, akik hazánkra baráti szemlélettel tekintenek, nem pedig ellenséges szándékkal."

Korábban már beszámoltunk arról, hogy az Egyesült Államok hamarosan távozó kormányának pénzügyminisztériuma, a Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatal (OFAC) szankciós listájára felvette Rogán Antalt, a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjét. A hivatal legutóbb kedden frissítette a Különlegesen Kijelölt Állampolgárok és Blokkolt Személyek (SDN-lista) névsorát.

Az SDN-lista, vagyis a Különleges Megjelölt Állampolgárok és Blokkolt Személyek Listája, az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatala (OFAC) által vezetett hivatalos szankciós nyilvántartás. Ezen a listán olyan egyének, cégek és szervezetek találhatóak, akiket az amerikai kormány különböző indokok alapján pénzügyi és gazdasági korlátozásoknak vetett alá.

A keddi döntés nyomán a fent említett személy összes, az Egyesült Államok területén található, illetve amerikai állampolgárok birtokában vagy ellenőrzése alatt álló vagyoni eszköze és vagyoni érdekeltsége zárolás alá kerül, s ezt az OFAC-nak be kell jelenteni. Ezen kívül minden olyan szervezetet is érinteni fog a blokk, amely közvetlenül vagy közvetve, egyedül vagy összességében legalább 50 százalékban egy vagy több érintett személy birtokában van.

Related posts