A kormánypárti médiában megjelent írások szerint a NER-elit nem felel meg a Fidesz által felállított, úgynevezett "magas erkölcsi mércének".

A Mandinerben megjelent programadó írás arra szólította fel a fideszes milliárdosokat, hogy 2026-ig lehetőségük van többet hozzájárulni a közjóhoz. Ezt az üzenetet néhány nappal később a Magyar Nemzet is megerősítette. Az eredeti cikk szerzője, Kiss Antal, teológiai háttérrel rendelkező kormánypárti szakértő, a "2026-ig van ideje a jobboldali pénzügyi elit tagjainak felzárkózni a legnagyobb magyarhoz nemzetépítő szolgálataikkal" címet adta művének.
A leglényegesebb következtetések e két idézettel remekül összegződnek:
A kormánypártok kihívásai főként abban gyökereznek, hogy túlságosan is erkölcsösnek próbálták feltüntetni magukat. Most pedig a választóik elvárásaival szembesülnek, hiszen az általuk támogatott vállalkozók, a "nemzeti nagytőke", gyakran többet vonnak el a közösségtől, mint amennyit visszaadnak. Ráadásul a rendelkezésükre álló javakat sok esetben offshore helyeken helyezik el, alapítványok formájában rejtegetik, így még inkább távol kerülve a transzparenciától.
A felzárkózásra a szerző szerint 2026-ig még van idő, de tesz más, nem is olyan burkolt javaslatokat is. Szerinte a Harcosok klubja remek kezdeményezés, de a választás nem a virtuális térben fog eldőlni, és a Fideszből hiányzik a közösségi érzés.
"A Fidesz azzal lépett nagyot 2002 után, hogy médiapártból - alapvetően a polgári köröknek mennyiségi és minőségi erejének köszönhetően közösségi párt - néppárt lett. Most még keményebb a helyzet: fáradtabbak, fásultabbak, kiégettebbek az emberek. Most a (net)Harcosok Klubja közösségi média területén folyó csatája mellett fel kell építeni - és fenn kell tartani ahol van, példaként meg kell mutatni - újból a közösségi érzést."
A cikket egy Mészáros Lőrincről készült fotóval illusztrálták és így van vége: "Itt a cselekvés ideje!"
Huth Gergely négy nappal később, a Magyar Nemzetben megjelent véleménycikkében újból kifejtette gondolatait. Az írás tele van egyfajta kaputibizéssel, amely Huth szerint elengedhetetlen "alaptulajdonság", hogy az érintett "ízig-vérig magyar" legyen. Végül azonban a mondanivalója lényegét tekintve hasonlóságot mutat Kiss cikkével. Huth ezt a következőképpen foglalja össze:
"A szavazótábor csökkenésének megakadályozásához a nagyvállalkozóink részéről jóval nagyobb mértékű támogatásra van szükség, míg mi magunk erkölcsi alapelveink nyílt kifejezésével és megerősítésével tudnánk hozzájárulni a helyzet javításához."
A szavazói bázis csökkenésének nyílt elismerése rendkívül ritka jelenség, ám a NER belső ellentmondásaira, sőt, a saját milliárdos támogatóik ellen irányuló lázadásra még videó is készült. Pedig ezt a vitát Lánczi András már egy évtizeddel ezelőtt, egyetlen összetett mondattal kielégítően lezárta.