A Nagykörút üzletei egy harmonikus és egységes megjelenést nyerhetnek.

A főváros célja, hogy orvosolja a rakodással összefüggő problémákat, ezért nemsokára elindítják az üzlettulajdonosok igényeinek felmérését.
A Nagykörút megújítása során kiemelt figyelmet fordít majd a Főváros az üzletek egységes megjelenésére is - derül ki a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) közleményéből. Mint írják, átfogó városrehabilitációs programba kezdenek bele, amelynek fontos része a kerékpáros közlekedés megújítása, de kiemelt cél a gazdaságfejlesztés, a zöldítés, a műemlékvédelem és a közterület-fejlesztés is.
Jelenleg a rakodás komoly kihívások elé állítja a Nagykörúton található üzletek és vendéglátóhelyek működését, hiszen a megfelelő logisztikai megoldások hiánya számos konfliktust generál. A jövőbeli tervek között szerepel, hogy ezt a helyzetet javítsák, és elegendő rakodóhelyet alakítsanak ki a gördülékenyebb ellátás érdekében. Ennek elérése érdekében a BKK hamarosan nekilát az igények felmérésének; májusban kérdezőbiztosok fogják felkeresni az üzleteket, hogy pontos képet kapjanak a szükségletekről. Továbbá, elkezdték a pályázati anyag kidolgozását is, amely célja egy egységes, vonzó arculat megteremtése.
A Nagykörút revitalizálására irányuló programot az Európai Unió még januárban hagyta jóvá. Ezt követően a BKK február elején bemutatta az előzetes terveket, majd márciusban több helyszínen lakossági fórumokat tartottak. Az egyik eseményre a HVG is ellátogatott.
Már a tervezés korai szakaszában is felmerült, és a BKK előzetes tájékoztatása során is kiemelték, hogy a Nagykörúton nem csupán kerékpársávot kívánnak kialakítani. Céljuk, hogy megújítsák a közterületeket, növeljék a zöldfelületek arányát, valamint biztosítsák, hogy az út mentén található üzletek és vendéglátóhelyek egységes arculattal rendelkezzenek. Azonban akkoriban még nem osztottak meg sok konkrét részletet e tervekről.
A Nagykörút projekt irányítását Balogh Samu látja el. A várostervező korábban Karácsony Gergely főpolgármester kabinetfőnökeként tevékenykedett, de tavaly szeptemberben búcsút intett ennek a pozíciónak. Ezt követően Ferencvárosban egy városfejlesztési társaság igazgatóságában folytatta pályafutását.
Március végén közölte a BKK, hogy keresik a Nagykörút tervezőjét, a tervek szerint 2024 második negyedévében kiírják a feltételes tervezési pályázatot, ha minden jól megy akkor is még legalább két év, mire megszületnek a kiviteli tervek, az építkezés pedig csak azután, legkorábban 2027 nyarán indulhat el.