A forint piacán megnyugvás érzése honolt, miután az MNB lépései sikeresen eloszlatták a befektetők aggodalmait.


A hazai devizapiacon az MNB idei utolsó kamatdöntése előtt némi bizonytalanság érzékelhető volt, ám a döntés meghozatala után a feszültség gyorsan eloszlott. Jelenleg a forint a legfontosabb területeken körülbelül azon a szinten áll, ahol a napját elkezdte.

A forint piacán tapasztalt mozgások fényében jelentős izgalom övezte az MNB kedd délutáni kamatdöntését. Ezt a feszültséget még inkább fokozta, hogy az elemzők között egyöntetű vélemény alakult ki arról, miszerint a jegybank nem tervezi a hitelfelvételi költségek módosítását Magyarországon. Ennek ellenére a piac már előre beárazhatta volna a döntés várható következményeit.

Elültek az izgalmak a forint piacán

Ennek ellenére kedden, 14 órakor, az MNB bejelentését megelőzően a forint igazi hullámvasútra ült, hiszen az euróval szembeni árfolyama a napi pozitív záróértéknek számító 408,3-ról 409,8-ra emelkedett a kora délutáni órákra. Eközben a dollár árfolyama is ingadozott, 388,3 és 390,7 között mozgott. Az MNB által hozott, a piaci várakozásoknak megfelelő döntés azonban végül megnyugtatta a befektetőket: a dollár jegyzése 0,07 százalékos napi emelkedéssel 389,3-ra korrigált a forinttal szemben, míg az euró árfolyama is 0,05 százalékos napi növekedést mutatott, jelenleg 408,9-en forog a közös deviza.

A forint számára a hét még távolról sem zárult le izgalmak nélkül. Szerdán érkeznek az eurózóna inflációs adatai, ami komoly figyelmet vonz a befektetők körében. Ráadásul aznap este a Fed idei utolsó döntésének eredményét is bejelentik, amely szintén jelentős hatással lehet a piacokra. Mindkét esemény várhatóan erőteljes mozgásokat generál a devizapiacon.

A hazai deviza az utóbbi hetekben folyamatos nyomás alatt állt, mivel a dollár az amerikai választások óta töretlen erősödésnek indult, ami elvitte a figyelmet a kisebb, feltörekvő piaci devizák elől. Azonban a zöldhasú lendülete az utóbbi időszakban mérséklődött, és a Fitch meglepően kedvező döntése is pozitív hatással bírt a piacokra. E két tényező együttese jelentős támogatást nyújtott a forint számára, amely az elmúlt hét során már inkább az erősebb devizák közé tartozott.

Related posts