Természetesen, íme egy egyedi változat: "Ez az az ár, amit megfizetünk, ha tiszteletteljesek maradunk a ChatGPT-vel való interakcióink során | 24.hu"

Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója nemrégiben őszintén elmondta, hogy azok az emberek, akik udvariasan, a "légyszíves" és "köszönöm" kifejezéseket használva kommunikálnak a ChatGPT-vel, valójában több millió dolláros veszteséget okoznak a vállalatnak - számol be róla a Futurism.
A milliárdos véleménye szerint azonban ez nem kidobott pénz, hiszen sosem lehet előre megjósolni, milyen meglepetéseket tartogat a jövő.
A cég vezetője a mesterséges intelligencia öntudatra ébredésével kapcsolatos népszerű online viccre utal, amely szerint azok lehetnek majd biztonságban, akik kedvesen bántak a gépekkel. A The New York Times ennek kapcsán több szakértőt is megszólaltatott, akik szerint az emberek viselkedése az élettelen tárgyakkal sokat elárul a személyiségükről. Emlékezetes példa erre a kilencvenes évek ikonikus játéka, a Tamagocsi, amely a gyerekeket a felelősségvállalásra tanította. Ha pedig egy gyermek kegyetlenül bánt a virtuális kisállattal, az a szülők számára aggasztó jel lehetett.
Dr. Sherry Turkle, a Massachusetts Institute of Technology (MIT) neves szakértője, aki az emberek és a mesterséges intelligencia közötti interakciókat kutatja, úgy véli, hogy az MI számos szempontból sokkal inkább élőlénynek tekinthető, mint például a népszerű Tamagocsi.
Ha egy tárgy képes arra, hogy bensőséges, baráti beszélgetést imitáljon, és fontos személyként kezeljük az életünkben, még ha nem is az valójában, akkor elég élő ahhoz, hogy udvariasságot tanúsítsunk az irányába
"Formáld át a mondandódat, hogy valóban kiemelkedjen!" - javasolta.
Akármilyen módon is közelítünk a témához, a felesleges szavaknak komoly ára van. Minden egyes kérdés, amit a chatbotokhoz intézünk, nem csupán pénzbe, hanem energiába is kerül, így minden kiegészítő szó növeli a szerverfenntartási költségeket. Jelenleg a különböző mesterséges intelligencia szolgáltatások működtetésére használt szerverek energiaellátására nem állnak rendelkezésre széles körben elterjedt és fenntartható megoldások, ezért sok nagy techcég fosszilis tüzelőanyagokat alkalmaz az üzemeltetésükhöz. Tavaly külön cikkben foglalkoztunk azzal, hogy mekkora anyagi terhet ró az MI elterjedése a környezetre és a gazdaságra.