Hidvéghi Balázs: A nemzeti konzultáció megerősítése a kormány számára A nemzeti konzultáció intézménye kulcsfontosságú szerepet játszik a kormányzati kommunikációban és a polgárok bevonásában a döntéshozatal folyamatába. A kormány számára elengedhetetlen
A nemzeti konzultáció eredményei egyértelmű megerősítést nyújtanak a kormány számára - nyilatkozta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában. Hidvéghi Balázs kiemelte, hogy a kérdőívet több mint 1,35 millió állampolgár küldte vissza, ami azt mutatja, hogy a válaszadók elszántan támogatják a nemzeti önrendelkezést és a gazdasági függetlenséget. A konzultációban felvetett témák között említette, hogy a munkáshitel és a kis- és középvállalkozások támogatása iránt már most jelentős érdeklődés mutatkozik.
A Pados család szívesen tölti az idejét kirakózással, amit az M1 Híradójában mutattak be. A gyerekek nemcsak a hétvégéket élvezik, hanem a hét közben is aktívan részt vesznek különböző edzéseken és különórákon. A szülők a költségek egy részét a családi adókedvezmény segítségével fedezik. Idén ez a kedvezmény 50%-kal nő, jövőre pedig a duplájára emelkedik, így még több lehetőség nyílik számukra az ilyen programok finanszírozására.
"A két gyerek edzésekre jár és ez különórákon is nagyon hasznos tud lenni ez a pénzösszeg, és nagyon-nagyon sok segítség a családoknak" - mondta Pados Judit.
A családi adókedvezmény megduplázása a családok számára nyújt támogatást, míg a munkáshitel a fiatal pályakezdők elindulását segíti elő. A Demján Sándor program pedig a vállalkozók fejlődését célozza meg, míg a 13 havi nyugdíj megőrzése az idősebb generációk anyagi biztonságát szolgálja.
A kormány különös figyelmet szentel a lakhatás támogatásának is. A fiatal munkavállalók számára kedvező adózási lehetőségekkel és rendkívül előnyös lakáshitelekkel igyekeznek megkönnyíteni az otthonteremtést, melyek esetében 5 százalékos THM-plafont állapítottak meg.
A kistelepülések lakóinak a Vidéki Otthonfelújítási Program és a falusi CSOK nyújt értékes lehetőségeket. Ezenfelül az idősek számára lehetőséget teremtenek az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításaik lakáscélú felhasználására.
"A magyar gazdaságpolitika lényege, hogy a különböző társadalmi csoportokra egyaránt figyelmet fordít" - erről egy szakértő beszélt az M1-nek. Sebestyén Géza azt mondta:
Sebestyén Géza, a Mathias Corvinus Collegium gazdaságpolitikai műhelyének vezetője kifejtette, hogy a magyar lakosság egyre inkább saját otthonban él, és ezeknek az otthonoknak a minősége, izoláltsága, valamint komfortfokozata folyamatosan javul. Azt is megfigyeltük, hogy egyre többen vásárolnak autót, és egyre többen tudnak elutazni nyaralni. Mindezek alapján elmondható, hogy az életminőség folyamatosan emelkedik, függetlenül attól, hogy mely mutatót vizsgáljuk.
Orbán Viktor pénteken a Kossuth Rádió mikrofonja előtt osztotta meg a kormány gazdaságpolitikai terveit. A miniszterelnök kifejtette:
"Aki jelenleg a középosztály alatt helyezkedik el, annak támogatására kell törekednünk, hogy elérhesse ezt az életformát. A 2025-ös gazdaságpolitika célja tehát a középosztály megerősítése, valamint a társadalmi létra alsó fokain állók középosztályba való emelése. Ez a folyamat a Covid előtti időszakban különösen sikeresen valósult meg Magyarországon" - fogalmazott a miniszterelnök.
A magyarok támogatják a Gazdaságpolitikai akcióterv megvalósítását. Ez derült ki a nemzeti konzultációból, amit több mint 1 millió 350 ezren töltöttek ki. Hidvéghi Balázs a Kossuth Rádióban azt mondta: a kormányzatot, annak tárgyalási pozícióit erősíti a magas részvételi arány.
"Örülök annak, hogy a magyarok kiálltak a nemzeti önrendelkezés mellett. A gazdasági szuverenitás mellett és ez egyébként egy üzenet Brüsszel felé is, amellyel el akarja venni ezt az önrendelkezést és üzenet egyébként Brüsszel hazai képviselőinek, hazai bábjainak, akik arra várnak, hogy ha olyan lehetőséget kapnának, hogy kiszolgálják a különböző brüsszeli törekvéseket még akkor is, ha ezek ellentétesek Magyarország érdekeivel" - hangsúlyozta Hidvéghi Balázs.
Hidvéghi Balázs kiemelte, hogy a munkáshitel és a kis- és középvállalkozások támogatására vonatkozó lehetőségek iránt már most jelentős érdeklődés mutatkozik. A Demján Sándor programra eddig több ezer vállalkozás nyújtott be pályázatot, ezért a határidőt is meghosszabbították, így a jövő hét közepéig még lehetőség van jelentkezni.