A pápa hagyományos értelemben nem kap fizetést, mint egy átlagos munkavállaló. A Vatikánban betöltött szerepe inkább szimbolikus, mintsem anyagi jellegű, hiszen a katolikus egyház irányítása a lelki vezetésre és a hitélet támogatására összpontosít. Az egy


Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új vezetőjének, aki XIV. Leó pápa néven fogja betölteni ezt a fontos szerepet. A 69 esztendős Prevost történelmet ír, hiszen ő az első amerikai származású pápa a katolikus egyház hosszú és gazdag történetében.

Felvetődhet a kérdés, hogy Leó pápa részesül-e valamilyen pénzügyi támogatásban a Vatikán részéről.

A római katolikus egyház vezetője nem kap megszokott értelemben vett bért. A Vatikán állja a pápa kiadásait, ami magában foglalja a lakhatását, étkezését és közlekedési költségeit is.

Gyakorlatilag korlátlan összeg állna a rendelkezésére, ám Ferenc pápa - miként elődjei - is szerény életmódot folytattak, így nem valószínű, hogy Leó pápa szakít a hagyományokkal.

Robert Francis Prevost vagyoni helyzete nem nyilvános, azonban a Merca20 lap információi alapján úgy tűnik, hogy bíborosi tisztsége során havi 4000 és 5000 euró közötti jövedelemre tett szert.

A Vatikán működése szoros összefüggésben áll az adományokkal, valamint a turizmus és a vatikáni múzeumok által generált bevételekkel. A pénzügyi nehézségek, amelyeket a világjárvány tovább súlyosbított, arra késztették Ferenc pápát, hogy 2021-ben radikális lépéseket tegyen. Ennek keretében jelentős fizetéscsökkentéseket vezetett be, így a korábban havi 4000 és 5500 euró közötti jövedelemmel rendelkező bíborosok fizetése 10 százalékkal mérséklődött.

A püspökök ma már körülbelül 3000 eurót keresnek havonta, míg Rómában a papok átlagosan 1200 eurót.

Related posts