Az 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program iránti érdeklődés szinte robbanásszerűen növekszik.
Óriási az érdeklődés a kormány új gazdaságpolitikai akciótervének részeként elindított Demján Sándor 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program iránt. Az előzetes regisztrációk száma január 15-ig már túllépte az 5600-at - tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-t.
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztését célzó beruházási program kapcsán már előre látható volt, hogy a benne foglalt vissza nem térítendő támogatási lehetőségek élénkítik a vállalkozói szellemet. Szabados Richárd, a kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és a technológiai innovációért felelős államtitkár elmondta, hogy reményeik szerint számos cég tervez beruházást az idei évre.
Az államtitkár kiemelte, hogy a cél az, hogy a rendelkezésre álló forrásokat a lehető legjobban kihasználják. Ennek érdekében a támogatásra pályázó projektek egy előre meghirdetett és objektív pontrendszer alapján kerülnek értékelésre. Annak érdekében, hogy a legígéretesebb fejlesztések részesülhessenek támogatásban, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) úgy döntött, hogy a pályázati keretösszeg 200%-ának túllépése esetén sem zárják le automatikusan a pályázati kérelmek fogadását. Ez azt jelenti, hogy minden olyan pályázatot elfogadnak, amelynek előregisztrációját és adatfeltöltését az érintett vállalkozás 2025. január 17-én, péntek 17 óráig sikeresen teljesítette. A pályázók az "adatellenőrzés" funkciógomb megnyomásával ellenőrizhetik a pályázati űrlap végén, hogy minden rendben van-e, és a hibátlan feltöltésről rendszerüzenetet is kapnak a cégek. Az MGFÜ csütörtökön és pénteken megerősített ügyfélszolgálattal áll a pályázók rendelkezésére, hogy segítsen a feltételek teljesítésében, valamint a módosított felhívás elérhetővé válik a vali.hu weboldalon – hívta fel a figyelmet Szabados Richárd.
A pályázati lehetőségre jogosult vállalkozások 2025. január 22-én, 10 és 16 óra között nyújthatják be dokumentumaikat. Ezt követően az MGFÜ az előre meghatározott kritériumok figyelembevételével, egyenként fogja értékelni a határidőben beérkezett pályázatokat. A támogatásra való jogosultságot a benyújtott pályázatok pontszáma alapján, átlátható módon állapítják meg. A ponthatárt úgy állítják be, hogy a rendelkezésre álló, 48 milliárd forintos támogatási keret teljes mértékben kiosztható legyen a nyertes pályázók között. Ezáltal garantálják, hogy a legígéretesebb, a gazdasági fejlődést és a vállalkozások növekedését leginkább elősegítő ötletek és fejlesztések részesülnek támogatásban - hangsúlyozta az államtitkár a közleményben.