Önnek elegendő csupán 4-6 óra alvás? Ha igen, lehet, hogy Ön egy igazi szuperalvó, aki egy különleges genetikai mutációval rendelkezik.


Az orvosi szakirodalom szerint a felnőtteknek általában hét-kilenc óra alvásra van szükségük ahhoz, hogy megőrizzék egészségüket, mivel az alváshiány összefüggésbe hozható számos súlyos betegség, például az Alzheimer-kór és a szívbetegségek korai megjelenésével. Érdekes módon azonban léteznek olyan emberek, akik különleges genetikai mutációval bírnak, és már négy-hat óra alvás után is frissnek és kipihentnek érzik magukat, anélkül, hogy az alváshiány káros következményei őket érintenék. A Kínai Tudományos Akadémia kutatói szerint ezek a "szuperalvók" akár még rosszabbul is érezhetik magukat, ha túlságosan sok időt töltenek alvással.

Eddig négy gént hoztak összefüggésbe a természetes rövid alvással, az NSS-sel - ismerteti cikkében az Independent. Korábbi vizsgálatok kimutatták, hogy az alvás-ébrenlét ciklusban kritikus szerepet játszik egy foszfátmolekula-cserefolyamat két összekötő idegsejt kapcsolódásánál. A kutatók most azt találták, hogy az NSS-es embereknél a SIK3 génben található mutáció szintén kulcsszerepet játszik az emberi alvás időtartamában.

Az N783Y mutáció felfedezése során kiderült, hogy jelentős hatással van a SIK3 fehérje szerkezetére, és gátolja a foszfátmolekula-átviteli folyamatban való részvételét. A tudományos kísérletek során, amikor a kutatók ezzel a mutációval rendelkező egereket hoztak létre, megfigyelték, hogy ezek az állatok átlagosan 30 perccel kevesebb alvást töltöttek az éjszakai órákban, mint a normális genetikájú társaik.

Az ilyen genetikai mutációval rendelkező egyének tapasztalata szerint alvásuk mélyebb és pihentetőbb. A kutatás során a tudósok felfedezték, hogy a SIK3 gén kulcsszerepet játszik az emberi alvás időtartamának szabályozásában. Ez a felfedezés új lehetőségeket nyithat meg az alvászavarok kezelésében, ami reményt adhat sokak számára.

Related posts